Haberin İçinde Sivas Var – HaberdeSivas.Com

Sivasta, ‘Türkmenistan Kültür Günleri Konseri

SİVAS’TA, MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI KAPSAMINDA ‘TÜRKİYE ‘DE TÜRKMENİSTAN KÜLTÜR GÜNLERİ KONSERİ’ DÜZENLEND

Sivas’ta, Milli mücadelenin 100. Yılı kapsamında ‘Türkiye ‘de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri’ düzenlendi.

Türkiye ve Türkmenistan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nin destekleriyle Sivas Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas İl Kültür Müdürü Teoman Karaca, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç, Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanliyev, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Konser öncesinde konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç ve Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanliyev her iki ülkenin ortak değerleri üzerinde durarak dost ve kardeş olduklarını söylediler.

Sivas Valisi Salih Ayhan ise her iki ülkenin kökten beslendiğini belirterek, “Kardeşlik hukukumuz devam ediyor, devam da edecektir. İnşallah her iki ülkenin ortaya koymuş olduğu vizyon ve beraberlik içerisinde birlikte yürüyüşümüz devam edecektir.” dedi.

Konuşmaların ardından Türkmenistanlı ses sanatçıları çeşitli koreografiler eşliğinde dinleyenlerine birbirinden değerli eserler seslendirdi. Gecede il protokolüne Türkmenistan lezzetlerinden de sunum yapıldı.

Programın sonunda il protokolü çiçek takdiminde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ